Fotolia_101978378_L

Dzień dobry.

Dzień dobry.

   Witam wszystkich odwiedzających stronę. Jest mi miło, że tu zajrzeliście. Wpisy będę publikował co kilka tygodni. Znajdziecie tu moje uwagi i przemyślenia na tematy detektywistyczne i z detektywistyką związane. W „branży’ pracuję od prawie 20 lat. Jestem fanem nowości technicznych i nowatorskich rozwiązań technologicznych. Pewnie często będę poruszał takie tematy. Detektyw jak mało kto potrzebuje gadżetów w swojej pracy. Oczywiście naszym najważniejszym narzędziem jest nasz mózg, ale technologia daje nam kilka procent przewagi nad innymi. Większość z moich szanownych kolegów to wysokiej klasy profesjonaliści. Posiadają wiedzę, doświadczenie i wybitne umiejętności. To w naszym zawodzie powinien być standard jeśli chcemy rzetelnie świadczyć usługi dla naszych klientów. Aby skutecznie konkurować potrzebujemy zaplecza technicznego. Czasami jest to z różnych przyczyn lekceważone. Oczywiście nie należy popadać w przesadę bo amator z najlepszym nawet sprzętem nie zwojuje zbyt wiele.

   Część wpisów będzie omawiała wykorzystanie współpracy z firmą detektywistyczną pod kątem procesowym. To bardzo ważny lecz często lekceważony aspekt naszej pracy. W sytuacjach kiedy materiały pozyskane i przygotowane przez detektywa będą wykorzystane w procesie cywilnym lub karnym, trzeba tak budować strategie realizacyjne by uwzględniać te specyficzne potrzeby. Jak pisał Józef Tischner w Historii Filozofii po góralsku „Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda”. Prawnik i detektyw dodadzą jeszcze – I prawda procesowa.
Zapraszam do zaglądania w to miejsce. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dyskusji oraz zadawania pytań poprzez email. Do usłyszenia. Wasz pandetektyw.pl .